header
מזגן טושיבה - מזגני טושיבה VRF
 
מזגן טושיבה
מזגן טושיבה - טכנולוגית VRF

טכנולוגית ה VRF [Variable refrigerant flow] הידועה גם כטכנולוגית VRV [variable refrigerant volume] הומצאה ביפן ב 1982. טכנולוגיה זו משתמשת בחומר קירור [refrigerant] כאמצעי לחימום וקירור והיא מצטיינת בחיסכון גדול באנרגיה ובפעולת מיזוג שקטה.

יישום הטכנולוגיה במזגנים נעשה בתחילה ע"י חברות ביפן קוריאה ובסין, כשבארץ משווקות מערכות מיזוג VRF בעיקר במזגנים מתוצרת מיצובישי וב מזגני טושיבה כשהאחרונים זולים יותר. בארצות הברית אימצו את טכנולוגית ה VRF לאחרונה ומספר חברות מיזוג מובילות עשו שיתופי פעולה עם חברות יפניות במטרה להכניס את הטכנולוגיה במזגנים המיוצרים בארצות הברית. דוגמה לשיתוף פעולה כזה היא השיתוף בין חברת טושיבה היפנית עם Carrier האמריקאית שיצרה את Carrier-Toshiba.

ניתן להסביר את ההבדל העיקרי בין טכנולוגית מיזוג VRF לטכנולוגית מיזוג רגילה באופן הפעולה שבו תהליך ויסות הטמפרטורה מתבצע. בעוד מזגן רגיל מכבה ומפעיל את פעולת המנוע של המזגן על מנת לווסת את הטמפרטורה, מזגן הפועל בטכנולוגית VRF מגדיל או מקטין את מהירות פעולת המנוע בלי לבצע הפעלה או כיבוי כלל כך שנחסכת אנרגיה בפעולת המיזוג.
מבחינת הצרכן הדבר מתבטא בכך שהשקעה ראשונית חד פעמית במזגן יקר יותר עם טכנולוגית VRF כדוגמת מזגן טושיבה משתלמת משום שההוצאות השוטפות של עלות צריכת החשמל תקטנה באופן משמעותי, ולאורך זמן החיסכון יחזיר את השקעה הראשונית.


מזגן טושיבה מולטי ספליט - Multi split

מערכת המולטי-ספליט של טושיבה מאפשרת שימוש בעד חמש יחידות המחוברות ליחידה חיצונית אחת, מה שהופך אותה לפתרון גמיש במיוחד עבור חללים גדולים למגורים. נפחה הקטן של היחידה החיצונית ושימוש בצנרת גמישה מאפשרת התקנתה כמעט בכל מקום ובמיוחד במיקום שמוציא אותה מחוץ לטווח הראייה.
בנוסף כל יחידה פנימית ניתנת לשליטה נפרדת כדי להגדיל את היעילות והנוחיות היכן ומתי שצריך.

מאפיינים

מזגני טושיבה - חיסכון גבוה באנרגיה


 מערכות המולטי ספליט האיכותיות של טושיבה תורמות לצמצום באופן דרסטי של עלויות התפעול ומגדילות את יעילות האנרגיה. היחידה החיצונית מולטי ספליט 5:1 תפקדה ברמה גבוהה בתנאי העמסה חלקיים כשמנגנון האינוורטר של
טושיבה מספק ביצועים מעולים. המנגנון היעיל DC Twin rotary compressor מאפשר ביצועים ברמה גבוהה ביותר תוך כדי צריכת אנרגיה מועטת. עם יחידה חיצונית יעילה זו, עלויות התפעול בהכרח מופחתות באופן דרמטי, ביחס למערכות מולטי-ספליט אחרות.

מזגן טושיבה - נוחיות


מערכות טושיבה מולטי אינוורטר מציגות סטנדרט גבוה יותר של איכות אויר בבית, פעילות ברמות רעש נמוכות ומודעות סביבתית. תשומת לב מיוחדת הוקדשה לאפשור נוחיות במהלך הלילה, ע"י הוספת מצב הפעלה שקט ביחידות הפנימיות.

מזגני טושיבה - גמישות

יחידה חיצונית אחת יכולה לשמש עד חמש יחידות פנימיות תכונה המראה את הגמישות והאמינות יוצאות דופן של מערכות המיזוג של טושיבה.

מזגני טושיבה
היחידות החיצוניות של Toshiba Inverter Multi system הן קלות וקומפקטיות. הצבה של יחידה חצונית אחת על שטח קטן בקיר או בחצר מאפשרת שהחלק החיצוני של מבנים יראה מסודר ורעש פעולת המיזוג יהיה מופחת.

מזגן טושיבה

אפשרות לבחירה מתוך ארבעה סוגים של יחידות פנימיות* בהתאם לעיצוב הבית:
High wall
Ducted
Compact 4-way cassette
Console

*השמות הם בינלאומיים ויתכן שבארץ השמות הם שונים.

מזגני טושיבה
מדוע לקנות מזגן טושיבה?
 
toshiba-vrf


מזגן טושיבה הוא מזגן איכותי ברמה של מזגן מיצובישי אך הרבה יותר זול ממזגן מיצובישי.
ניתן להשוות את מזגן מיצובישי למכונית מרצדס ואילו את הטושיבה למכונית פולקסווגן. ובעולם המזגנים : שניהם באיכות טובה שניהם יפנים אך מיצובישי הרבה יותר יקר.

האם יש דגם מסוים של מזגן טושיבה שאותו רצוי לקנות?

קשה לגשת לקניית מזגן טושיבה בגישה הזו של בחירת דגם מסוים.
כשמגיעים להחלטה שיש למזג אתר מסוים, יש להתייעץ עם מומחה בקשר למיזוג האתר.
טושיבה מספקת מגוון רחב של רכיבים שונים למיזוג, וזאת כדי לאפשר למומחה הבא לתכנן
מיזוג כולל לאתר להרכיב תצורה מתאימה שתכלול רכיבים שחיבורם יחד הופך למערכת
קירור המותאמת ביותר לסוג האתר.
כדי להקים מערך מיזוג המבוסס על רכיבי טושיבה בבית במשרד, בחדר המדרגות, במרתף וכו'
יש להתייעץ עם המומחים שלנו.
המומחים יבדקו מספר גורמים כדי להגיע להחלטה באילו רכיבים כדאי להשתמש על מנת
להקים את התצורה המתאימה ביותר.

אילו גורמים על המומחה לקחת בחשבון על מנת לבנות מערכת מיזוג מותאמת לאתר נתון?

הגורמים שיש לבדוק ולשקלל:
א. גורם ראשון הוא מספר החללים שיש צורך לקרר באתר כאשר לכל חלל יש להתאים
    יחידה פנימית בפני עצמה.
ב. גורם שני הוא בדיקת גודל כל חלל בנפרד כדי לקבוע את עוצמת היחידה הפנימית
    המותאמת לו.
ג. גורם שלישי הוא התצורה הפנימית שבחרנו שבעקבותיו נבחרת היחידה חיצונית
    שעוצמתה נקבעת בהתאם למספר היחידות הפנימיות שנבחרו לאתר ועוצמתן.

מזגן טושיבה - טכנולוגיה חדשנית

כחברה הראשונה ששילבה את טכנולוגית האינוורטר במערכות מיזוג האוויר, טושיבה מחויבת לספק את הטכנולוגיה היעילה ביותר של פתרונות מיזוג אוויר מתקדמים בכדי להתמודד עם הצרכים של  הצרכנים הפרטיים והעסקים.

אז מה היא הטכנולוגיה מאחורי הקירור המהיר "Get Cool Fast"?
הסוד הוא ברכיב הנקרא "טושיבה DC הייבריד אינוורטר" המשלב שני מצבי כוח שונים לקבלת קור או חום במהירות.
בתחילה המערכת הכלולה במזגן טושיבה פותחת במצב "אפנון דופק משרעת בעל עוצמה גבוהה" או בקיצור PAM הנכנס לפעולה ומגביר את מהירות הסיבוב של מדחס ה twin rotary ומאפשר אספקה מהירה של הקלה בימים חמים או קרים. כאשר הטמפרטורה האופטימאלית מושגת, המערכת עוברת למצב אפנון רוחב פולס PWM המייצב את מהירות הסיבוב של מדחס האינוורטר ובכך מייצב את הטמפרטורה הרצויה ומאפשר אספקת אנרגיה גבוהה ביעילות.אחרי 40 שנה של הובלה בתחום חדשנות במיזוג האוויר טושיבה שיכללו לכלל שלימות את הטכנולוגיה הפשוטה והמחוכמת שמאחורי מדחס inverter twin rotary. טכנולוגיה זו כוללת זוג גלילים [תאומים] על ציר בודד המסתובבים ועובדים יחד באופן חלק על מנת להשיג הפסד אנרגיה מועט כשבו זמנית הם שומרים על פעילות בעוצמה רבה. כתוצאה מכך ישנו מינימום ויברציות במוט המאפשר פעולה חלקה ושקטה.

twin-rotary.jpg

פרמטר האיכות הינו בעדיפות במזגני טושיבה ולכן החברה לא מתפשרת במתן תשומת לב לפרטים.
במזגן טושיבה משתמשים אך ורק בגז קירור שאינו פוגע בשכבת האוזון וברכיבים באיכות גבוהה ביותר המבטיחים אמינות ותחזוקה מועטת.

חדשנות
היא גם מילת מפתח במזגני טושיבה
דוגמאות:
בטכנולוגית "ducted air conditioning" המשתמש ירגיש שינוי מידי בנינוחות וגם באיכות האוויר עם היכנסו לאזור הממוזג. מזגן טושיבה המכיל טכנולוגיה זו מאופיין ביעילות בצריכת אנרגיה הנובעת מהשימוש במערכות הDC  אינוורטר המהווים אמצעי לבקרת הטמפרטורה בצורה שקטה וסטייליסטית ברחבי הבית.
דוגמא נוספת לחדשנות היא מערכות "multi split" המסוגלות להפעיל עד לחמש יחידות מיזוג פנים בטמפרטורה שונה ממערכת מיזוג האוויר החיצונית.
דוגמא שלישית היא מזגן טושיבה מסדרת "dice acai" המשתמשת בטכנולוגית טיהור אקטיבית ויונים שליליים על מנת להסיר מזהמים מרעילים ולספק אווירת פנים בריאה ורעננה.

הפילוסופיה של טושיבה פשוטה: טכנולוגיה וחדשנות בתוספת מחויבות נביא לקהל הצרכנים את פיתרונות המיזוג הטובים והמתקדמים ביותר בשוק.

קרדיט למידע המקצועי: סרטון של נציגות מזגני טושיבה באוסטרליה
צור קשר
 
 
 
מאשר/ת לקבל ניוזלטר